Skip links
Explore
Drag

Wynik jakości w Google Ads. Co to jest?

Google AdWords od lat jest znakomitym narzędziem do reklamowania usług w najpopularniejszej wyszukiwarce internetowej. Niewielu zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że pozycja, na jakiej znajdzie się nasza reklama nie zależy wyłącznie od wyznaczonej stawki za kliknięcie, ale przede wszystkim do Wyniku Jakości.

Co to jest wynik jakości w Google Ads?

W tym momencie pewnie większość z Was zaczęła się zastanawiać nad pojęciem wyniku jakości. Spieszymy z odpowiedzią! Otóż to nic innego jak oszacowanie jakości stworzonych reklam, dobrania słów kluczowych, a także strony internetowej, na którą kierujemy ruch.

Nie jest żadną tajemnicą, że reklamy z wyższym wynikiem jakości płacą mniej za kliknięcie, uzyskując zdecydowanie lepsze pozycje reklam. Google liczy wynik w skali od 1 do 10, gdzie 10 jest najwyższą notą. Wówczas nie należy martwić się o przepłacanie za wysokie miejsca w wyszukiwarce.

Tym samym zadaniem osób zajmujących się kampaniami w Google Ads jest zapewnienie możliwie najlepszego wyniku jakości. Reklamy i strony docelowe muszą pasować do zapytań użytkowników. Zdarzają się bowiem przypadki, że osoby szukające korków piłkarskich trafiają na portal z korkami… do win.

Podsumowując, działania w kampanii Google Ads nie kończą się wyłącznie na ich stworzeniu. To również szereg zadań optymalizacyjnych i analiz, aby wypracować dla klienta możliwie najniższą stawkę za kliknięcie.

Leave a comment

🍪 Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadasz się na ich użycie.