Skip links
Explore
Drag

Wkrótce poznamy kryptowalutę facebooka!

Facebook jest w końcu gotowy do ujawnienia szczegółowych informacji związanych z wypuszczeniem w obieg kryptowaluty o nazwie Libra. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że na 18 czerwca planowane jest wydanie białej księgi wyjaśniającej podstawy kryptowaluty.

18 czerwca zaprezentowanie kryptowaluty

Laura McCracken pełniąca funkcję dyrektora działu usług finansowych i partnerstw płatniczych na Europę Północną w rozmowie z dziennikarzem niemieckiego magazynu Wirtschafts zdradziła, że biała księga zadebiutuje 18 czerwca, a kryptowaluta będzie powiązana z koszykiem walut, aby zapobiec wahaniom cen.

Facebook odmówił jednak komentarza w tej sprawie. Istnieje zatem szansa, że data ogłoszenia może ulec zmianie. Jedno ze zbliżonych źródeł podaje, że Facebook dąży do formalnego wprowadzenia kryptowaluty w 2020 roku.

Wypuszczenie nowej kryptowaluty przez Facebooka może odblokować nową erę handlu i płatności w mediach społecznościowych. Może być wykorzystywany do oferowania niskich lub bezpłatnych opłat pomiędzy znajomymi lub przekazywania zarobków rodzinom pracowników migrujących za granicą.

Poznaj kryptowalutę Facebooka – Libra

Najprawdopodobniej Facebook własną kryptowalutę nazwie Libra. Przedstawiciele największego medium społecznościowego zarejestrowali już firmę Libra Networks w Szwajcarii. Kryptowaluta ma być zaprojektowana tak, aby zapewnić stabilną cenę, zapobiegnie rozbieżnościom i komplikacjom spowodowanymi procesami płatności lub negocjacji.

Artykuł napisany na podstawie techcrunch.com

Leave a comment

🍪 Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadasz się na ich użycie.