Skip links
Explore
Drag

Większość Polaków kupuje przez internet

Polski rynek internetowy zwiększa swoją moc. Z raportu Gemiusa oraz Izby Gospodarki Elektronicznej wynika, że większość Polaków dokonuje zakupów przez internet, a nie stacjonarnie!

Jeżeli jeszcze zastanawiasz się nad założeniem własnego sklepu internetowego, to dane statystyczne z ostatnich lat powinny rozwiać Twoje wątpliwości. Okazuje się bowiem, że w 2019 roku aż 62% internautów decyduje się na zakupy przez internet. To wzrost o 6% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Dane historyczne:

2019 rok – 62% internautów kupujących przez internet

2018 rok – 56%

2017 rok – 54%

Zalety zakupów przez internet

Gemius oraz Izba Gospodarki Elektronicznej w swoich raportach poinformowali, że do najczęściej wymienianych zalet zakupów przez internet wymienia się całodobową możliwość dokonywania zakupów, brak konieczności wyjazdu do sklepu, a także brak ograniczeń pod kątem czasu wyboru.

To jednak nie koniec. Badania wśród Polaków pokazały, że w sklepie internetowym jest większa możliwość wyboru niż w sklepach stacjonarnych. Ponadto zakupy przez internet stają się łatwiejsze i tańsze.

Ciekawi dalszych statystyk? Nadal większość osób realizuje transakcje przez komputery i laptopy (ok. 70%), chociaż warto podkreślić, że to tendencja spadkowa, a ruchu z telefonów nie można lekceważyć. Bardzo często bywa bowiem tak, że ruch z mobile jest pierwszym punktem stykowym ze sklepem, a osoba, którą zainteresuje produkt, wróci by dokonać zakupu przez komputer. 

Jeżeli zastanawiasz się nad założeniem sklepu internetowego, a być może już go masz i chcesz zwiększyć sprzedaż, to sprawdź naszą ofertę. Z chęcią podejmiemy się kolejnego wyzwania!

Leave a comment

🍪 Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadasz się na ich użycie.