Skip links
Explore
Drag

ROAS blisko 1000% w branży odzieżowej, czyli jak skutecznie reklamować sklep w Google Ads

W dzisiejszych czasach reklama internetowa stała się jednym z kluczowych narzędzi promocji dla firm działających w branży fashion. Google Ads to platforma, która umożliwia reklamowanie produktów i usług w sposób skuteczny i precyzyjnie dopasowany do oczekiwań grupy docelowej. 

W niniejszym artykule przedstawimy case study, czyli studium przypadku, dotyczące kampanii reklamowej dla branży fashion z wykorzystaniem Google Ads. Przedstawimy szczegóły strategii reklamowej oraz wyniki, jakie udało się osiągnąć w ramach kampanii. Naszym celem jest pokazanie, jak efektywnie wykorzystać Google Ads w branży fashion, aby osiągnąć sukces biznesowy.

Bez dwóch zdań to jedna z najbardziej konkurencyjnych branż w internecie. Dobrze skonfigurowana kampania reklamowa to tylko połowa sukcesu, na efektywną sprzedaż w tym wypadku składa się jeszcze wiele innych czynników, a do najważniejszy można zaliczyć m.in.:

  • Jakość strony internetowej
  • Responsywność strony na urządzeniach mobilnych
  • Jakość zdjęć produktów
  • Atrakcyjne ceny
  • Czas i koszty dostawy
  • Jakość ruchu z innych źródeł niż Google Ads
  • Szybka obsługa klienta

W momencie, kiedy każdy z czynników spełnia swoje zadanie, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo zwiększania sprzedaży dzięki Google Ads. Idealnym tego przykładem jest jedna z naszych klientek, która w pierwszej kolejności zadbała o efektywny ruch z innych źródeł – w tym social mediów, czy SEO. Ostatnim elementem układanki były działania w Google Ads.

sprzedaż branża fashion reklama

Naszą współpracę rozpoczęliśmy w pierwszej połowie marca, po analizie dotychczasowej sprzedaży oraz wywiadu z klientką, zdecydowaliśmy się na uruchomienie kampanii produktowych w wersji standardowej. W ten sposób w pierwszej kolejności uzbieraliśmy sporo danych o frazach, na jakie się pojawiamy, zoptymalizowaliśmy ręcznie stawki CPC, czy doprowadziliśmy do pierwszych kilkunastu konwersji (sprzedaży), które umożliwiły po miesiącu zamianę kampanii produktowych w wersji standardowej na Performance Max – bez wgranych zasobów – jedynie z plikiem produktowym.

google ads fashion reklama

Na efekty długo nie trzeba było czekać, co widać na wykresie w drugiej połowie kwietnia. Odpowiednio nauczone algorytmy Google skutecznie radzą sobie w przypadku efektywnej sprzedaży, a po blisko dwóch miesiącach współpracy ROAS sięga już blisko 1000%.

🍪 Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadasz się na ich użycie.