Skip links
Explore
Drag

Przekroczony średni budżet w Google Ads? Sprawdź przyczynę!

Średni dzienny budżet reklamowy to kwota, która ustawiana jest indywidualnie. W zależności od możliwości lub potrzeb. Oznacza to, że właśnie tyle środków Google może przeznaczyć na wyświetlanie Twoich reklam danego dnia. Jednak jest to przybliżona wartość. Jednego dnia przy ustalonym budżecie dziennym 10 zł możesz zauważyć, że wykorzystano 16 zł, ale kolejnego na przykład tylko 4 zł. 

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ Google inteligentnie manipuluje przeznaczonymi środkami. Optymalizuje wydatki w zależności od różnych zmiennych. Kiedy algorytmy „zauważają” dni, w których aktywność użytkowników w sieci jest wyższa, a szanse na uzyskanie konwersji są większe, wykorzysta to zjawisko i zaczerpnie więcej dostępnych środków. Sytuacja jest analogiczna w przypadku dni, kiedy ruch jest niewielki. Wtedy wartość budżetu wyrówna się, ponieważ Google nie wyda całej przeznaczonej kwoty, bo nie będzie widziało potencjału i szansy na realizację postawionego celu. Algorytmy Googla działają tak, aby zwrot z Twojej inwestycji był jak najwyższy, dlatego nie warto przejmować się różnicami w dziennych wydatkach na kampanię. 

Podsumowując, czasem nie wykorzystasz budżetu dziennego, a czasem go przekroczysz. Jednocześnie, mimo wahań dziennych wydatków, nigdy nie przekroczysz:

→ ustalonego przez Ciebie dziennego limitu wydatków w danym dniu (w większości przypadków jest to dwukrotność średniego budżetu dziennego, co oznacza, że ustalając budżet na poziomie 10 zł, nie wydasz jednego dnia więcej niż 20 zł).

→ Twojego miesięcznego limitu wydatków (najczęściej jest to średni budżet dzienny pomnożony przez 30,04 w danym miesiącu).

🍪 Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadasz się na ich użycie.