Skip links
Explore
Drag

Najpopularniejsze hasła 2019 roku od Google

Zgodnie z utartą tradycją, grudzień to nie tylko czas Świąt, prezentów oraz spędzania czasu z najbliższymi. Grudzień jest również miesiącem podsumowań biznesowych, snucia planów na przyszłość oraz analizy tego co wydarzyło się w kończącym się właśnie roku. Również Google, zgodnie z utartą już tradycją, publikuje listę najpopularniejszych haseł w różnych kategoriach wyszukiwania w 2019 roku. 

Hasła najszybciej zyskujące na popularności

W Polsce w 2019 roku można zauważyć trend wzrostu popularności haseł analogicznie do wydarzeń, które miały miejsce lub były związane ściśle z naszym krajem. Cześć z nich tragiczna jak: Paweł Adamowicz czy Piotr Woźniak-Starak, osoby, które niestety w mijającym roku w tragiczny sposób pożegnały się z życiem. Nie brakuje też miłych akcentów jak zapytania: Olga Tokarczuk, która jest laureatkę tegorocznej Literackiej Nagrody Nobla, czy zapytań o aktualną sytuację polityczną: Wyniki Wyborów UE.

Google odpowiedzią na wszystko, czyli wydarzenia zaczynające się na: Jak…

Najpopularniejsze hasła z tej kategorii w 2019 roku wiązały się w większości ściśle z wydarzeniami politycznymi czy problemami finansowo – prawnymi pytających. Po raz kolejny pojawiło się: Jak głosować w wyborach do UE? Oraz Jak głosować w wyborach parlamentarnych?, co pokazuje wzrost świadomości obywatelskiej Polaków. Cieszącym szczególnie Google wynikiem jest wysoka, piąta pozycja zapytania: Jak włączyć Asystenta Google?, i nie ma się w sumie co dziwić, bo gdzie szukać informacji o Google, jak nie właśnie u źródła.

Najlepsze filmy według statystyk Google, czyli co oglądali Polacy w 2019 roku 

Według statystyk Google większość filmów wyszukiwanych przez nas w 2019 roku jest produkcji amerykańskiej. Zapewne większość z Państwa słyszała o filmach: Irlandczyk, Joker czy Green Book. Widać również coraz większy udział w korzystaniu z wyszukiwarki wśród młodszej części widowni, o czym świadczy wysoka pozycja filmu animowanego: Kraina Lodu 2. Polskim rodzynkiem w pierwszej piątce jest kontynuacja kultowej komedii sprzed lat: Kogel Mogel 3, który dzięki kolejnej wydanej części podbił nie tylko kina, ale również internet w 2019 roku. 

Raz na rok Google wypuszcza listę unikalnych haseł odpowiednich dla danego kraju.

Zapraszamy do lektury oraz dzielenia się swoimi najpopularniejszymi hasłami w 2019 roku.  

Leave a comment

🍪 Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadasz się na ich użycie.