Zaznacz stronę

Posiadasz biznes na skalę lokalną i chciałbyś dotrzeć do nowych klientów? Płatne reklamy na facebooku to jedno z narzędzi, o którym powinieneś poważnie pomyśleć. Tym razem postanowiliśmy pokazać Tobie w jaki sposób możesz dotrzeć do odbiorców znajdujących się jeden kilometr od wskazanego przez Ciebie miejsca!

Tradycyjnie tworząc kampanię reklamową na facebooku jesteś w stanie ustawić lokalizację, na jaką ma być kierowana reklama. W podstawowym widoku do wyboru masz kraj, województwo, miasto, czy dzielnice większych miast. Niewielu zdaje sobie jednak sprawę, że reklamę na facebooku można kierować również na budynki i ulice. 

Lokalna reklama na facebooku

To przydatna informacja dla osób prowadzących lokalny biznes, gdzie bardzo duże znaczenie odgrywa odległość między klientem a siedzibą. Możemy tutaj dla przykładu wskazać zakład fryzjerski, krawiecki, czy może siłownię. Jednym z przykładów kampanii tego typu, którą mieliśmy okazję prowadzić jest jedna z wyższych szkół w Poznaniu. Lokalną reklamą byliśmy w stanie dotrzeć do osób, które przebywały w rejonie liceów z Wielkopolski, targetując oczywiście wiek na maturzystów. 

Odpowiedni target to jedno. Bardzo ważną rolę odgrywa przecież jeszcze kreacja reklamowa. Odbiorca do którego trafimy powinien wiedzieć, dlaczego to właśnie jemu wyświetliła się reklama i dlaczego powinien być zainteresowany oferowanymi usługami. W takim wypadku zwiększymy szansę na to, że kreacja przykuje jego uwagę i zainteresuje. 

Jak utworzyć reklamę lokalną na facebooku? 

W podstawowym widoku nie zauważyć opcji podania dokładnego adresu. W tym celu pod mapką należy kliknąć Dodaj lokalizacje zbiorcze, a z rozwijanego menu wybrać Adresy. Na koniec wystarczy podać interesujące nas adresy, ustalić domyślny promień i kliknąć Dopasuj lokalizacje

Na koniec całej operacji, stargetuj szczegółowo swoich odbiorców, stwórz reklamę i opublikuj. 


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function WP_Optimize() in /wp-content/plugins/wp-optimize/cache/file-based-page-cache-functions.php:165 Stack trace: #0 [internal function]: wpo_cache('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /wp-includes/functions.php(4609): ob_end_flush() #2 /wp-includes/class-wp-hook.php(287): wp_ob_end_flush_all('') #3 /wp-includes/class-wp-hook.php(311): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /wp-includes/plugin.php(478): WP_Hook->do_action(Array) #5 /wp-includes/load.php(960): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /wp-content/plugins/wp-optimize/cache/file-based-page-cache-functions.php on line 165