Skip links
Explore
Drag

Google bierze się za ochronę naszych telefonów

Rynek telekomunikacyjny i usług telefonicznych zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Polsce jest dosyć mocno obsadzony i wydawałoby się, że nie ma już na nim miejsca dla nowych graczy.

Google postanowiło wtrącić swoje trzy grosze i stworzyło swoistą sieć komórkową działającą wyłącznie w chmurze. Projekt działa w oparciu o dostęp do internetu, wystarczy więc sieć WiFi, aby wykonywać połączenia. Dostępność w ponad 120 krajach sprawia, że Google coraz to szerzej wchodzi z coraz to nowymi usługami. Głównym problemem jednak dla użytkowników Fi stały się tzw. spam call, czyli automatyczne połączenia z niechcianymi informacjami reklamowymi, które raz po raz nękają użytkowników nie tylko tej „sieci” internetowej. Podobno koncern z Mountain View znalazł na to receptę.

Blokowanie niechcianych połączeń znacznie ułatwi życie użytkownikom

Ze względu na rosnącą popularność Google Fi i rozszerzenie usługi na urządzenia z systemem iOS, usprawnienia są wprowadzane w niezwykle szybkim tempie. Ochrona przed SPAMem pozwala na blokowanie niechcianych numerów, gdy sami potrafimy je identyfikować, jak również wykonuje robotę za nas, czyli z dużą skutecznością sama potrafi je wyróżnić i oznaczyć podpisem „podejrzane połączenie” już przy pierwszej próbie kontaktu

eDebno.pl – najnowsze newsy z Gminy Dębno i Powiatu Myśliborskiego

Możliwość bezpiecznego dzwonienia przez WiFi, znacznie poprawia dostępność usług, co pozwala wysnuć wniosek, że wkrótce Google może poważnie namieszać na rynku telekomunikacyjnym. 

Leave a comment

🍪 Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadasz się na ich użycie.