Skip links
Explore
Drag

Biznes w defensywie. Jak Google zamierza walczyć z koronawirusem?

Za nami kolejny tydzień zmagania się z pandemią koronawirusa, a przed nami jeszcze sporo walki. Nikt nie potrafi jednoznacznie określić trwania obecnej sytuacji, a wszelkie prognozy są bardzo mgliste i opierają się na tworzących się i aktualizowanych na bieżąco modelach analitycznych. Pandemia co prawda wyhamowała w Chinach, jednak nadal rozpędza się w Europie, a na domiar złego sytuacja w Stanach Zjednoczonych – największej gospodarce współczesnego świata robi się z dnia na dzień coraz bardziej dramatyczna.

Rządy poszczególnych krajów podejmują coraz to nowe kroki, tak samo zresztą jak poszczególne firmy – globalne i lokalne. Nową inicjatywą Google jest przeznaczenie ponad 800 milionów dolarów na wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw, organizacji zdrowotnych oraz pracowników służby zdrowia, które de facto są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. 

800 milionów USD – ogromna fortuna czy kropla w morzu globalnych potrzeb

Kwota deklarowana przez Google wydaje się ogromna, patrząc jednak na aktualne oraz przyszłe potrzeby związane z nieuniknionym kryzysem finansowym może się to okazać rzeczoną kroplą w morzu potrzeb, ale każda pomoc może okazać się w najbliższym czasie bezcenna. 

Poniżej przedstawiamy główne cele, na które ma zostać przekazana pomoc Google:

  • 250 milionów dolarów dla Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz agencji rządowych na całym świecie, aby wspomóc kampanię informacyjną o COVID – 19.
  • 20 milionów dolarów dla instytucji finansowych i organizacji pozarządowych, aby mogły one dotrzeć ze swoimi programami pomocowymi do małych i średnich przedsiębiorstw.
  • 340 milionów dolarów w kredytach Google Ads dla małych i średnich przedsiębiorstw, które posiadają aktywne konta w przeciągu ostatniego roku. Środki mogą być wykorzystane w dowolnym momencie do końca 2020 roku. Ma to ułatwić dotarcie do klienta i przetrwanie tych trudnych czasach.
  • 20 milionów do wykorzystania w Google Cloud przez instytucje akademickie, które chcą wykorzystać technologie Google podczas badań nad potencjalnymi szczepionkami oraz terapiami pomocnymi w walce z koronawirusem.
  • Bezpośrednie wsparcie finansowe i merytoryczne dla firm, które produkują środki ochrony indywidualnej i sprzęt ratujący życie.

Google planuje również przekazać do dyspozycji swoim pracownikom pakiety pomocowe o wartości 10 tysięcy dolarów każdy, które mogą zostać przekazane na dowolny cel, wspierający ich lokalną społeczność. Ludzie po raz kolejny pokazują, że mimo pogoni za zyskiem i osobistymi sprawami, potrafimy się jednoczyć w czasach trudnych, wymagających poświęceń. Podzielcie się z nami opinią o działaniach Google, oraz tym jak Wy wspieracie potrzebujących w czasach pandemii.

Leave a comment

🍪 Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadasz się na ich użycie.